14 ivrige gutter fra 2006, 2007, 2008 og 2009 møtte opp til teori lørdag morgen og fikk en veldig god gjennomgang av EasyBasket reglene av Tilde Martinussen fra Forbundet. Guttene var fokusert og engasjerte. Etter 6 timer teori og med dommerdrakten og på fløyta i hånden så var de så klar de kunne bli til å ta fatt på nye utfordringer med å lede EasyBasket kampene på søndagen. 

Tidlig på plass på søndagen og med fullt fokus så var det 14 nyutdannede kampledere og 11 spente Easy Basket lag som skulle ut i ilden. Tribunene var fulle, masse god energi i hallen og engasjerte, dommere, spillerer og publikummere så var dette duket til å bli en bra dag. 

Noen feil ble helt sikker gjort - men dommerne fikk seg noen gode kamper og lærte mye underveis, med god veiledning fra Rifat og Nikola fra Forbundet. Spillerne på banen hadde 2 gode kamper med mye mestring, latter og glede. 

Tusen takk til alle som stilte opp og gjorde dette til en fantastisk helg!